­čÄü ┼ávihadlo zadarmo k objedn├ívkam nad 20ÔéČ
New Collection Bestsellery
BOTTOMS ACCESSORIES JUMPSUITS TOPS

Terms and conditions

Pre predaj tovaru prostredn├şctvom internetov├ęho obchodu www.icybody.com

Prev├ídzkovate─ż eshopu:

GoMerch s.r.o.
Bratislava, Šafárikovo námestie 7, 811 02
Slovenská Republika
I─î: 36744034
I─î DPH: 2022326834

Firma je zap├şsan├í v obchodnom registri Okresn├ęho s├║du Bratislava I, Oddiel: Sro, Vlo┼żka ─Ź├şslo: 137852/B


1. VŠEOBECNÉ PODMIENKY

1.0 Tovar vyr├íbame na zak├ízku, nedr┼ż├şme tovar skladom, ─Źas v├Żroby sa mo┼że predl┼żi┼ą na 7-24 dn├ş

1.1 Pred├ívaj├║cim je spolo─Źnos┼ą GoMerch s.r.o., e-mail: info@gomerch.sk (─Ćalej len pred├ívaj├║ci).

1.2 Kupuj├║cim je ka┼żd├í fyzick├í alebo pr├ívnick├í osoba, ktor├í ak├Żmko─żvek sp├┤sobom kontaktuje pred├ívaj├║ceho s ├║myslom k├║py tovaru, ktor├Ż pred├ívaj├║ci pon├║ka.

1.3 Kupuj├║cim je aj ka┼żd├í fyzick├í alebo pr├ívnick├í osoba, ktor├í ak├Żmko─żvek sp├┤sobom kontaktuje pred├ívaj├║ceho s po┼żiadavkou, aby jej pred├ívaj├║ci zaobstaral tovar, ktor├Ż nem├í zaraden├Ż v ponuke, s ├║myslom k├║py tohto tovaru.

1.4 Pou┼ż├şvan├şm web-str├ínok internetov├ęho obchodu pred├ívaj├║ceho a potvrden├şm objedn├ívky d├íva kupuj├║ci s├║hlas s t├Żmito Obchodn├Żmi podmienkami.

1.5 Tieto Obchodn├ę podmienky s├║ platn├ę a┼ż do vydania nov├Żch Obchodn├Żch podmienok.

2. OBJEDNÁVANIE

2.1 Tovar m├┤┼że kupuj├║ci objedn├íva┼ą nasledovne:

a) prostredn├şctvom n├íkupn├ęho ko┼í├şka na web-str├ínkach pred├ívaj├║ceho,

2.2 Odoslan├şm objedn├ívky sa kupuj├║ci zav├Ązuje prevzia┼ą objednan├Ż tovar a zaplati┼ą za tovar dohodnut├║ cenu.

2.3 Odoslan├║ objedn├ívku potvrd├ş pred├ívaj├║ci do 72 hod├şn emailom a z├írove┼ł ozn├ími kupuj├║cemu dostupnos┼ą a term├şn dodania tovaru. V┼íetky potvrden├ę objedn├ívky s├║ z├ív├Ązn├ę!

2.4 Pred├ívaj├║ci sa zav├Ązuje doda┼ą spr├ívny druh a mno┼żstvo tovaru v dohodnutej cene pod─ża objedn├ívky.

2.5 Zru┼íenie objedn├ívky je zo strany kupuj├║ceho mo┼żn├ę do 24 hod├şn od objednania tovaru bez udania d├┤vodu. Kupuj├║ci m├┤┼że objedn├ívku zru┼íi┼ą v Z├íkazn├şckej sekcii na web-str├ínke pred├ívaj├║ceho, telefonicky alebo e-mailom. Po overen├ş splnenia podmienok zru┼íenia objedn├ívky potvrd├ş pred├ívaj├║ci kupuj├║cemu storno objedn├ívky e-mailom alebo telefonicky. V pr├şpade, ┼że u┼ż bola suma za objednan├Ż tovar uhraden├í, pred├ívaj├║ci za┼íle peniaze sp├Ą┼ą na bankov├Ż ├║─Źet kupuj├║ceho, alebo ich doru─Ź├ş in├Żm sp├┤sobom, ktor├Ż si spolu dohodn├║.

2.6 Pred├ívaj├║ci m├í pr├ívo zru┼íi┼ą objedn├ívku v pr├şpade, ke─Ć nie je mo┼żn├ę zabezpe─Źi┼ą objednan├Ż tovar. V takomto pr├şpade kupuj├║cemu ihne─Ć vr├íti uhraden├║ sumu v plnej v├Ż┼íke, alebo mu pon├║kne n├íhradn├Ż tovar, alebo in├ę rie┼íenie, ak s t├Żm kupuj├║ci s├║hlas├ş. Pred├ívaj├║ci m├í pr├ívo zru┼íi┼ą objedn├ívku tie┼ż v pr├şpade, ak sa nem├┤┼że skontaktova┼ą s kupuj├║cim (chybne uveden├ę alebo neuveden├ę kontaktn├ę ├║daje, nedostupnos┼ą, ...).

3. CENY

3.1 Predávajúci je platcom DPH.

3.2 K z├íkladnej cene objedn├ívky je pripo─Ź├ştan├í cena za dopravu tovaru pod─ża toho, ak├Ż sp├┤sob doru─Źenia si kupuj├║ci vyberie.

Cena je odvoden├í od celkovej hmotnosti objednan├ęho tovaru a aktu├ílna sadzba je vidite─żn├í priamo v objedn├ívke (pri ka┼żdom sp├┤sobe dopravy). Baln├ę je zahrnut├ę v cene dopravy.

4. PLATBY

4.1 Plati┼ą za tovar m├┤┼że kupuj├║ci na dobierku alebo prevodom na ├║─Źet pred├ívaj├║ceho na z├íklade proforma (z├ílohovej) fakt├║ry. Na z├íklade odoslanej objedn├ívky vystav├ş pred├ívaj├║ci proforma (z├ílohov├║) fakt├║ru, ktor├║ po┼íle spolu s potvrden├şm objedn├ívky e-mailom. T├║tu platbu m├┤┼że kupuj├║ci uskuto─Źni┼ą nasledovne:

4.2 Platba je mo┼żn├í iba v EUR/CZK/....

4.3 Da┼łov├Ż doklad (fakt├║ru) posiela pred├ívaj├║ci kupuj├║cemu spolu s tovarom.

5. DODACIE PODMIENKY

5.1 Dodacia lehota na tovar v ponuke pred├ívaj├║ceho je vo v├Ą─Ź┼íine pr├şpadov do 5 pracovn├Żch dn├ş od potvrdenia objedn├ívky, maxim├ílna doba dodania je 14 dn├ş alebo po dohode s kupuj├║cim sa m├┤┼że pred─║┼żi┼ą.(po Oznamen├ş ┼że tovar Polotovaru nieje na centralnom skalde sa mo┼że predl┼żi┼ą a┼ż na 30 dn├ş

5.2 O dodacej lehote a term├şne dodania bude pred├ívaj├║ci kupuj├║ceho informova┼ą pri potvrden├ş objedn├ívky telefonicky. Ak kupuj├║cemu nevyhovuje ozn├ímen├í pred─║┼żen├í dodacia lehota, m├í mo┼żnos┼ą stornova┼ą objedn├ívku v s├║lade s bodom 2.5 t├Żchto Obchodn├Żch podmienok.

5.3 Tovar bude vyexpedovan├Ż okam┼żite po potvrden├ş objedn├ívky a po splnen├ş v┼íetk├Żch podmienok pre vyskladnenie.

6. DORU─îENIE TOVARU

6.1 Pred├ívaj├║ci zabezpe─Źuje dopravu tovaru sp├┤sobom, ktor├Ż si kupuj├║ci vyberie z pon├║kan├Żch mo┼żnost├ş v objedn├ívke:

6.2 Miesto odberu je stanoven├ę na z├íklade objedn├ívky kupuj├║ceho. Za splnenie dod├ívky sa pova┼żuje dodanie tovaru na ur─Źen├ę miesto.

6.3 Tovar je primerane zabalen├Ż a zabezpe─Źen├Ż. Kupuj├║ci je povinn├Ż pri preberan├ş tovaru skontrolova┼ą neporu┼íenos┼ą z├ísielky.

6.4 Spolu s tovarom dod├í pred├ívaj├║ci kupuj├║cemu fakt├║ru (da┼łov├Ż doklad), dodac├ş list. Predav├║j├║ci taktie┼ż dod├í spolu s tvovarom n├ívod na obsluhu a z├íru─Źn├Ż list ak to vy┼żaduje povaha tovaru.

6.5 Za tovar zodpoved├í pred├ívaj├║ci a┼ż po jeho prevzatie kupuj├║cim. Tovar sa pova┼żuje za prevzat├Ż kupuj├║cim od doby, kedy tento p├şsomne potvrd├ş prevzatie tovaru.

6.6 Pred├ívaj├║ci nenesie zodpovednos┼ą za oneskoren├ę dodanie objednan├ęho tovaru kupuj├║cemu zavinen├ę prepravcom. Za po┼íkodenie z├ísielky zavinen├ę prepravcom zodpoved├í v plnom rozsahu prepravca. Tak├ęto pr├şpady rie┼íi pred├ívaj├║ci dodan├şm nov├ęho tovaru kupuj├║cemu po zaplaten├ş v┼íetk├Żch ┼ík├┤d prepravcom.

6.7 V pr├şpade v├Ą─Ź┼íieho z├íujmu sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że m├íme nedostatek tovaru a tak Vami objednan├Ż tovar V├ím m├┤┼żeme doda┼ą v nieko─żk├Żch bal├şkoch, pri─Źom po┼ítovn├ę a baln├ę plat├şte ako za jeden bal├şk.

7. ODSTÚPENIE OD VYBAVENEJ OBJEDNÁVKY

7.1 Kupuj├║ci je v s├║lade so z├íkonom opr├ívnen├Ż bez udania d├┤vodu odst├║pi┼ą od vybavenej objedn├ívky (pod─ża z├íkona "od k├║pnej zmluvy", ak u┼ż kupuj├║ci prevzal tovar) do 30 pracovn├Żch dn├ş odo d┼ła prevzatia tovaru.

7.2 Tovar na vr├ítenie mus├ş by┼ą:,

7.3 Ak sa kupuj├║ci rozhodne vr├íti┼ą tovar pod─ża bodu 7.1 t├Żchto Obchodn├Żch podmienok, je povinn├Ż:

7.4 Po splnen├ş podmienok pod─ża bodov 7.1 a┼ż 7.3 t├Żchto Obchodn├Żch podmienok a po obdr┼żan├ş vr├íten├ęho tovaru je pred├ívaj├║ci povinn├Ż:

7.5 V pr├şpade nesplnenia niektorej z podmienok pod─ża bodov 7.1 a┼ż 7.3 t├Żchto Obchodn├Żch podmienok nebude pred├ívaj├║ci akceptova┼ą odst├║penie od vybavenej objedn├ívky a tovar bude vr├íten├Ż na n├íklady kupuj├║ceho nasp├Ą┼ą.

7.6 Spodn├ę pr├ídlo, prip├şnacie vlasy, mihalnice, kozmetika a r├║┼íka nem├┤┼żu by┼ą z hygienick├Żch d├┤vodov vr├íten├ę.

8. ZÁRUKY A REKLAMÁCIE

8.1 Vybavovanie reklam├íci├ş sa riadi z├íru─Źn├Żmi podmienkami konkr├ętneho tovaru, Obchodn├Żm z├íkonn├şkom a pr├şslu┼ín├Żmi ustanoveniami Ob─Źiansk├ęho z├íkonn├şka a osobitn├Żmi predpismy.

8.2 Z├íru─Źn├í doba na v┼íetok pon├║kan├Ż tovar v internetovom obchode pred├ívaj├║ceho je 24 mesiacov. Na uplatnenie pr├ív zo zodpovednosti za vady (reklam├íciu) v┼żdy posta─Źuje doklad o zak├║pen├ş (prilo┼żen├í fakt├║ra). Predlo┼żenie dokladu o zak├║pen├ş na ├║─Źely reklam├ície posta─Źuje aj v pr├şpade, ┼że bol vydan├Ż z├íru─Źn├Ż list, ale z├íkazn├şk ho stratil.

8.3 Z├íruka sa nevz┼ąahuje na be┼żn├ę opotrebenie veci (alebo jej ─Źast├ş) sp├┤soben├ę pou┼ż├şvan├şm.

8.4 Reklamovan├Ż tovar je kupuj├║ci povinn├Ż doru─Źi┼ą na reklam├íciu ─Źist├Ż, mechanicky nepo┼íkoden├Ż, s k├│piou fakt├║ry, dodacieho listu. Kupuj├║ci je povinn├Ż spolu s tovarom zasla┼ą aj popis vady.

8.5 POSTUP REKLAMÁCIE:

9. ZHROMA┼Ż─ÄOVANIE INFORM├üCI├Ź O U┼Ż├ŹVATE─ŻOCH, OCHRANA OSOBN├ŁCH ├ÜDAJOV

 1. U┼ż├şvate─ż, ktor├Ż je fyzickou osobou, podpisom Zmluvy alebo odoslan├şm Objedn├ívky potvrdzuje, ┼że n├şm poskytnut├ę osobn├ę ├║daje v rozsahu meno, priezvisko, adresa bydliska, e-mailov├í adresa, telef├│nne ─Ź├şslo, s├║ presn├ę a pravdiv├ę. Sprac├║vanie uveden├Żch osobn├Żch ├║dajov sa vykon├íva na pr├ívnom z├íklade: sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov je nevyhnutn├ę na plnenie Zmluvy, ktorej zmluvnou stranou je U┼ż├şvate─ż, alebo na vykonanie opatrenia pred uzatvoren├şm Zmluvy na z├íklade ┼żiadosti U┼ż├şvate─ża v zmysle ustanovenia ─Źl. 6 bod 1 p├şsm. b) Nariadenia Eur├│pskeho parlamentu a Rady (E├Ü) 2016/679 z 27. apr├şla 2016 o ochrane fyzick├Żch os├┤b pri sprac├║van├ş osobn├Żch ├║dajov a o vo─żnom pohybe tak├Żchto ├║dajov, ktor├Żm sa zru┼íuje smernica 95/46/ES (─Ćalej len ÔÇ×GDPRÔÇť) ├Ü─Źelom sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov je zhroma┼ż─Ćovanie, uchov├ívanie a sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov Poskytovate─żom a ich pou┼żitie na faktura─Źn├ę ├║─Źely, dodanie tovaru, informovanie o stavu objend├ívky a ─Ćal┼íie ├║kony spojen├ę s objednanou a poskytovanou Slu┼żbou, vr├ítane neskor┼íej komunik├ície s U┼ż├şvate─żom (reklam├ícia, odst├║penie od zmluvy a pod.), ako aj pre potreby vlastn├ęho marketingu Poskytovate─ża, pre ├║─Źely pon├║kania Slu┼żieb, zasielania inform├íci├ş o produktoch, a to aj elektronick├Żmi prostriedkami (e-mail, sms, telemarketing). U┼ż├şvate─ż nesie pln├║ zodpovednos┼ą za ┼íkody sp├┤soben├ę nespr├ívnos┼ąou alebo neaktu├ílnos┼ąou poskytnut├Żch osobn├Żch ├║dajov.

 2. Poskytovate─ż je opr├ívnen├Ż sprac├║va┼ą osobn├ę ├║daje nad rozsah uveden├Ż v bode 9.1. t├Żchto VOP a ktor├Żch sprac├║vanie nie je zlu─Źite─żn├ę s pr├ívnym z├íkladom uvedenom v bode 9.1. t├Żchto VOP, len na z├íklade predch├ídzaj├║ceho s├║hlasu poskytnut├ęho U┼ż├şvate─żom dobrovo─żne a na vopred stanoven├Ż ├║─Źel, rozsah a dobu. U┼ż├şvate─ż m├í pr├ívo udelen├Ż s├║hlas kedyko─żvek p├şsomne odvola┼ą. Odvolanie s├║hlasu je ├║─Źinn├ę d┼łom jeho doru─Źenia Poskytovate─żovi.

 3. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje nevyu┼ż├şva┼ą a neposkytova┼ą osobn├ę ├║daje mimo rozsah nutn├Ż na prev├ídzkovanie objednanej Slu┼żby a zabezpe─Źenie jej chodu. Osobn├ę ├║daje nie s├║ poskytovan├ę ┼żiadnym tret├şm osob├ím s v├Żnimkou produktov, pri ktor├Żch je v├Żslovne uveden├Ż opak. V takom pr├şpade je v┼íak Poskytovate─ż povinn├Ż v zmluvnom vz┼ąahu s tre┼ąou osobou dohodn├║┼ą ochranu osobn├Żch ├║dajov v zmysle platn├Żch pr├ívnych predpisov, najm├Ą Z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov, a z├írove┼ł je v Zmluve povinn├Ż informova┼ą U┼ż├şvate─ża, ┼że poskytnutie osobn├Żch ├║dajov tretej osobe je nevyhnutn├ę pre plnenie Zmluvy a v opa─Źnom pr├şpade nie je mo┼żn├ę Slu┼żbu poskytn├║┼ą. Pre tieto ├║─Źely je nevyhnutn├ę, aby Poskytovate─ż z├şskal od U┼ż├şvate─ża s├║hlas.

 4. V┼íetky osobn├ę ├║daje s├║ chr├ínen├ę v zmysle platn├Żch pr├ívnych predpisov, najm├Ą Z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov.

 5. Poskytovate─ż nem├í opr├ívnenie zasahova┼ą do obsahu internetov├Żch prezent├íci├ş U┼ż├şvate─ża, ani opr├ívnenie na monitorovanie alebo odkladanie elektronickej po┼íty U┼ż├şvate─ża, s v├Żnimkou vykon├ívania pravidelnej z├ílohovacej ─Źinnosti pre U┼ż├şvate─ża na z├íklade jeho Objedn├ívky.

 6. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje vykona┼ą v┼íetky kroky k najvy┼í┼íiemu zabezpe─Źeniu osobn├Żch ├║dajov U┼ż├şvate─ża, ako aj k zabezpe─Źeniu v┼íetk├Żch d├ítov├Żch, datab├ízov├Żch a po┼ítov├Żch s├║borov U┼ż├şvate─ża pred ich stratou, po┼íkoden├şm alebo zni─Źen├şm.

 7. Poskytovate─ż vystupuje vo vz┼ąahu k z├íkazn├şkom U┼ż├şvate─ża v poz├şcii Sprostredkovate─ża pod─ża ustanovenia ─Źl. 28
  GDPR . Z tohto d├┤vodu sa Zmluva medzi Poskytovate─żom a U┼ż├şvate─żom riadi nasledovn├Żm:

  1. Poskytovate─ż nesmie poveri┼ą sprac├║van├şm osobn├Żch ├║dajov ─Ćal┼íieho sprostredkovate─ża bez predch├ídzaj├║ceho osobitn├ęho p├şsomn├ęho s├║hlasu U┼ż├şvate─ża. V pr├şpade p├şsomn├ęho s├║hlasu U┼ż├şvate─ża je Poskytovate─ż tomuto ─Ćal┼íiemu sprostredkovate─żovi v zmluve alebo inom pr├ívnom ├║kone povinn├Ż ulo┼żi┼ą rovnak├ę povinnosti t├Żkaj├║ce sa ochrany osobn├Żch ├║dajov, ako s├║ ustanoven├ę v tejto Zmluve, pri─Źom zodpovednos┼ą vo─Źi U┼ż├şvate─żovi nesie Poskytovate─ż, ak ─Ćal┼í├ş sprostredkovate─ż nespln├ş svoje povinnosti t├Żkaj├║ce sa ochrany osobn├Żch ├║dajov.

  2. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje sprac├║va┼ą osobn├ę ├║daje len pre ├║─Źely poskytovania Slu┼żieb.

  3. Poskytovate─ż sprac├║va osobn├ę ├║daje po cel├║ dobu platnosti a ├║─Źinnosti Zmluvy medzi n├şm a U┼ż├şvate─żom.

  4. Poskytovate─ż sprac├║va osobn├ę ├║daje v identickom rozsahu, v akom ich sprac├║va U┼ż├şvate─ż.

  5. Dotknut├Żmi osobami s├║ z├íkazn├şci U┼ż├şvate─ża.

  6. Poskytovate─ż je opr├ívnen├Ż vykon├íva┼ą s osobn├Żmi ├║dajmi iba spracovate─żsk├ę oper├ície nevyhnutn├ę na splnenie ├║─Źelu sprac├║vania, a to najm├Ą: z├şskavanie, zhroma┼ż─Ćovanie, uchov├ívanie a likvid├íciu.

  7. Poskytovate─ż je povinn├Ż sprac├║va┼ą osobn├ę ├║daje len v nevyhnutnom rozsahu, aby bolo mo┼żn├ę dosiahnu┼ą ├║─Źel sprac├║vania a len v s├║lade s podmienkami tohto ─Źl├ínku VOP, pr├şpadne p├şsomn├Żmi pokynmi U┼ż├şvate─ża, a to aj vtedy, ak ide o prenos osobn├Żch ├║dajov do tretej krajiny alebo medzin├írodnej organiz├ície. Ak ide o prenos osobn├Żch ├║dajov do tretej krajiny alebo medzin├írodnej organiz├ície na z├íklade osobitn├ęho predpisu alebo medzin├írodnej zmluvy, ktorou je Slovensk├í republika viazan├í, Poskytovate─ż je pri takom prenose povinn├Ż ozn├ími┼ą U┼ż├şvate─żovi t├║to po┼żiadavku pred sprac├║van├şm osobn├Żch ├║dajov, ak osobitn├Ż predpis alebo medzin├írodn├í zmluva, ktorou je Slovensk├í republika viazan├í, tak├ęto ozn├ímenie nezakazuje z d├┤vodov verejn├ęho z├íujmu.

  8. Poskytovate─ż je povinn├Ż chr├íni┼ą sprac├║van├ę osobn├ę ├║daje pred ich po┼íkoden├şm, zni─Źen├şm, stratou, zmenou, neopr├ívnen├Żm pr├şstupom a spr├şstupnen├şm, poskytnut├şm alebo zverejnen├şm, ako aj pred ak├Żmiko─żvek in├Żmi nepr├şpustn├Żmi sp├┤sobmi sprac├║vania.

  9. Poskytovate─ż vyhlasuje ┼że zaru─Źuje bezpe─Źnos┼ą sprac├║van├Żch osobn├Żch ├║dajov, pri─Źom pri prij├şman├ş technick├Żch a organiza─Źn├Żch opatren├ş za ├║─Źelom zabezpe─Źenia ochrany pr├ív a ochrany osobn├Żch ├║dajov z├íkazn├şkov U┼ż├şvate─ża najm├Ą pred n├íhodn├Żm alebo nez├íkonn├Żm zni─Źen├şm, stratou, zmenou alebo neopr├ívnen├Żm poskytnut├şm pren├í┼ían├Żch osobn├Żch ├║dajov, uchov├ívan├Żch osobn├Żch ├║dajov alebo inak sprac├║van├Żch osobn├Żch ├║dajov, alebo neopr├ívnen├Żm pr├şstupom, bral do ├║vahy povahu, rozsah, kontext a ├║─Źel sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov, rizika, ktor├ę s├║ sp├┤sobil├ę naru┼íi┼ą bezpe─Źnos┼ą ochrany osobn├Żch ├║dajov a ich z├íva┼żnos┼ą.

  10. Poskytovate─ż je povinn├Ż neposkytn├║┼ą osobn├ę ├║daje tret├şm osob├ím, nepou┼żi┼ą osobn├ę ├║daje na in├Ż ne┼ż dohodnut├Ż ├║─Źel, nezneu┼żi┼ą pre svoj prospech alebo prospech tretej osoby a nenaklada┼ą s osobn├Żmi ├║dajmi v rozpore s t├Żmto ─Źl├ínkom VOP.

  11. Poskytovate─ż a jeho zamestnanci s├║ povinn├ş zachov├íva┼ą ml─Źanlivos┼ą o osobn├Żch ├║dajoch z├şskan├Żch o z├íkazn├şkoch U┼ż├şvate─ża. Osobn├ę ├║daje nesm├║ vyu┼żi┼ą pre osobn├║ potrebu, nesm├║ ich zverejni┼ą, poskytn├║┼ą ani spr├şstupni┼ą. T├║to ml─Źanlivos┼ą sa zav├Ązuj├║ zachova┼ą aj po skon─Źen├ş platnosti a ├║─Źinnosti Zmluvy. Poskytovate─ż zodpoved├í za to, ┼że ml─Źanlivos┼ą bud├║ zachov├íva┼ą aj jeho zamestnanci a in├ę nimi poveren├ę osoby, ako aj pr├şpadn├ş extern├ş spolupracovn├şci.

  12. Poskytovate─ż je povinn├Ż zabezpe─Źi┼ą, aby zhroma┼żden├ę osobn├ę ├║daje boli sprac├║van├ę vo forme umo┼ż┼łuj├║cej identifik├íciu z├íkazn├şkov U┼ż├şvate─ża len po─Źas nevyhnutnej doby na dosiahnutie ├║─Źelu sprac├║vania.

  13. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje spolupracova┼ą a poskytn├║┼ą U┼ż├şvate─żovi s├║─Źinnos┼ą pri zabezpe─Źovan├ş dodr┼żiavania povinnost├ş U┼ż├şvate─ża reagova┼ą na ┼żiadosti z├íkazn├şkov U┼ż├şvate─ża pri v├Żkone ich pr├ív pod─ża ustanoven├ş kapitoly III GDPR , vr├ítane ozn├ímenia U┼ż├şvate─ża o ka┼żdej p├şsomnej ┼żiadosti o pr├şstup, ktor├ę boli doru─Źen├ę Poskytovate─żovi v s├║vislosti s povinnos┼ąami U┼ż├şvate─ża pod─ża GDPR, z├íkona ─Ź. 18/2018 Z. z. o ochrane osobn├Żch ├║dajov a o zmene a doplnen├ş niektor├Żch z├íkonov (─Ćalej len ÔÇ×Z├íkon o ochrane osobn├Żch ├║dajovÔÇť) a in├Żch s├║visiacich predpisov.

  14. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje spolupracova┼ą a poskytn├║┼ą U┼ż├şvate─żovi s├║─Źinnos┼ą pri zabezpe─Źovan├ş dodr┼żiavania povinnost├ş pod─ża ustanoven├ş ─Źl. 32 a┼ż 36 GDPR, a to:

   • zabezpe─Źi┼ą bezpe─Źnos┼ą sprac├║vania;
   • ozn├ími┼ą ├Üradu na ochranu osobn├Żch ├║dajov a dotknut├Żm osob├ím, ak je to potrebn├ę, ak├ęko─żvek poru┼íenie ochrany osobn├Żch ├║dajov;
   • v pr├şpade potreby vykona┼ą pos├║denie vplyvu na ochranu osobn├Żch ├║dajov, t├Żkaj├║ce sa vplyvu sprac├║vania na ochranu osobn├Żch ├║dajov;
   • konzultova┼ą s ├Üradom na ochranu osobn├Żch ├║dajov pred uskuto─Źnen├şm ak├ęhoko─żvek sprac├║vania, ak z pos├║denia vplyvu na ochranu osobn├Żch ├║dajov vypl├Żva, ┼że toto sprac├║vanie by viedlo k vysok├ęmu riziku v pr├şpade, ak by U┼ż├şvate─ż neprijal opatrenia na zmiernenie tohto rizika.
  15. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje poskytn├║┼ą U┼ż├şvate─żovi v┼íetky inform├ície potrebn├ę na preuk├ízanie splnenia povinnost├ş stanoven├Żch v ustanoven├ş ─Źl. 28 GDPR a poskytn├║┼ą U┼ż├şvate─żovi s├║─Źinnos┼ą v r├ímci auditu ochrany osobn├Żch ├║dajov a kontroly zo strany U┼ż├şvate─ża alebo aud├ştora, ktor├ęho poveril U┼ż├şvate─ż.

  16. Poskytovate─ż je povinn├Ż bezodkladne ozn├ími┼ą U┼ż├şvate─żovi, ak pod─ża n├ízoru Poskytovate─ża ak├Żko─żvek pokyn udelen├Ż U┼ż├şvate─żom poru┼íuje z├íkon o ochrane osobn├Żch ├║dajov, osobitn├Ż predpis alebo medzin├írodn├║ zmluvu, ktorou je Slovensk├í republika viazan├í, ktor├ę sa t├Żkaj├║ ochrany osobn├Żch ├║dajov.

  17. Poskytovate─ż sa zav├Ązuje po skon─Źen├ş platnosti a ├║─Źinnosti Zmluvy, na z├íklade rozhodnutia U┼ż├şvate─ża vymaza┼ą osobn├ę ├║daje alebo vr├íti┼ą osobn├ę ├║daje U┼ż├şvate─żovi a vymaza┼ą existuj├║ce k├│pie, ktor├ę obsahuj├║ osobn├ę ├║daje, ak osobitn├Ż predpis alebo medzin├írodn├í zmluva, ktorou je Slovensk├í republika viazan├í, nepo┼żaduje uchov├ívanie t├Żchto osobn├Żch ├║dajov.

 8. Poskytovate─ż v s├║lade s ustanoven├şm ─Źl. 13 GDPR oznamuje U┼ż├şvate─żovi ako dotknutej osobe nasledovn├ę inform├ície:
  1. Identifika─Źn├ę ├║daje Poskytovate─ża: GoMerch s.r.o. ┼áaf├írikovo n├ímestie 7, 811 02 Bratislava. Obchodn├Ż register Okresn├ęho s├║du Bratislava I, odd. Sro, vlo┼żka ─Ź├şslo: 137852/B Poskytovate─ża je mo┼żn├ę kontaktova┼ą na e-mailovej adrese: info@gomerch.sk.

   Osobn├Ż kontakt na majite─ża tiborjurisa01@gmail.com

  2. ├Ü─Źel, ako aj pr├ívny z├íklad sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov, je uveden├Ż v bode 9.1. tohto ─Źl├ínku;
  3. Zoznam osobn├Żch ├║dajov je uveden├Ż v bode 9.1. tohto ─Źl├ínku;
  4. V osobitn├Żch pr├şpadoch, ak je pre poskytnutie Slu┼żby Poskytovate─żom nevyhnutn├ę poskytn├║┼ą osobn├ę ├║daje tretej osobe alebo prenies┼ą osobn├ę ├║daje do tretej krajiny, poskytne Poskytovate─ż o tejto skuto─Źnosti U┼ż├şvate─żovi inform├íciu.
  5. Poskytovate─ż uchov├íva osobn├ę ├║daje po cel├║ dobu poskytovania Slu┼żby.
  6. U┼ż├şvate─ż m├í pr├ívo po┼żadova┼ą od Poskytovate─ża pr├şstup k osobn├Żm ├║dajom t├Żkaj├║cich sa dotknutej osoby, pr├ívo na opravu osobn├Żch ├║dajov, pr├ívo na vymazanie osobn├Żch ├║dajov alebo pr├ívo na obmedzenie osobn├Żch ├║dajov, pr├ívo namieta┼ą sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, ako aj pr├ívo na prenosnos┼ą osobn├Żch ├║dajov.
  7. U┼ż├şvate─ż pri podozren├ş, ┼że jeho osobn├ę ├║daje sa neopr├ívnene sprac├║vaj├║, m├┤┼że poda┼ą ├Üradu na ochranu osobn├Żch ├║dajov Slovenskej republiky n├ívrh na za─Źatie konania o ochrane osobn├Żch ├║dajov. pod─ża ┬ž 100 Z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov.
  8. Poskytnutie osobn├Żch ├║dajov uveden├Żch v bode 9.1. U┼ż├şvate─żom je potrebn├ę pre uzavretie Zmluvy a poskytnutie Slu┼żby.
 9. Inform├ície o pr├ívach dotknutej osoby ÔÇô U┼ż├şvate─ża:
  Osoba poskytuj├║ca osobn├ę ├║daje (dotknut├í osoba - U┼ż├şvate─ż) m├í v zmysle ustanovenia ─Źl. 15 a┼ż 22 a ─Źl. 34 GDPR nasledovn├ę pr├íva

  1. Pr├ívo na pr├şstup k osobn├Żm ├║dajom pod─ża ─Źl. 15 GDPR : Dotknut├í osoba m├í pr├ívo z├şska┼ą od Poskytovate─ża potvrdenie o tom, ─Źi sa sprac├║vaj├║ osobn├ę ├║daje, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║. Dotknut├í osoba m├í pr├ívo z├şska┼ą pr├şstup k t├Żmto osobn├Żm ├║dajom a k inform├íci├ím uveden├Żch v bode 9.8.
  2. Pr├ívo na opravu osobn├Żch ├║dajov pod─ża ─Źl. 16 GDPR : Dotknut├í osoba m├í pr├ívo na to, aby Poskytovate─ż bez zbyto─Źn├ęho odkladu opravil nespr├ívne osobn├ę ├║daje, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║. So zrete─żom na ├║─Źel sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov m├í dotknut├í osoba pr├ívo na doplnenie ne├║pln├Żch osobn├Żch ├║dajov.
  3. Pr├ívo na v├Żmaz osobn├Żch ├║dajov pod─ża ─Źl 17 GDPR: Dotknut├í osoba m├í pr├ívo na to, aby Poskytovate─ż bez zbyto─Źn├ęho odkladu vymazal osobn├ę ├║daje, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║, ak dotknut├í osoba uplatnila pr├ívo na v├Żmaz, ak:
   • osobn├ę ├║daje u┼ż nie s├║ potrebn├ę na ├║─Źel, na ktor├Ż sa z├şskali alebo inak sprac├║vali,
   • dotknut├í osoba odvol├í s├║hlas, na z├íklade ktor├ęho sa sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov vykon├íva, a neexistuje in├Ż pr├ívny z├íklad pre sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov,
   • dotknut├í osoba namieta sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov a nepreva┼żuj├║ ┼żiadne opr├ívnen├ę d├┤vody na sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov alebo dotknut├í osoba namieta sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov na ├║─Źel priameho marketingu,
   • osobn├ę ├║daje sa sprac├║vaj├║ nez├íkonne,
   • je d├┤vodom pre v├Żmaz splnenie povinnosti pod─ża GDPR, Z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov, osobitn├ęho predpisu alebo medzin├írodnej zmluvy, ktorou je Slovensk├í republika viazan├í,
   • sa osobn├ę ├║daje z├şskavali v s├║vislosti s ponukou slu┼żieb informa─Źnej spolo─Źnosti.
  4. Pr├ívo na obmedzenie sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov pod─ża ─Źl. 18 GDPR: Dotknut├í osoba m├í pr├ívo na to, aby Poskytovate─ż obmedzil sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, ak:
   • dotknut├í osoba namieta spr├ívnos┼ą osobn├Żch ├║dajov, a to po─Źas obdobia umo┼ż┼łuj├║ceho Poskytovate─żovi overi┼ą spr├ívnos┼ą osobn├Żch ├║dajov,
   • sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov je nez├íkonn├ę a dotknut├í osoba namieta vymazanie osobn├Żch ├║dajov a ┼żiada namiesto toho obmedzenie ich pou┼żitia,
   • Poskytovate─ż u┼ż nepotrebuje osobn├ę ├║daje na ├║─Źel sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov, ale potrebuje ich dotknut├í osoba na uplatnenie pr├ívneho n├íroku,
   • dotknut├í osoba namieta sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, a to a┼ż do overenia, ─Źi opr├ívnen├ę d├┤vody na strane Poskytovate─ża preva┼żuj├║ nad opr├ívnen├Żmi d├┤vodmi dotknutej osoby.
    Dotknut├║ osobu, ktorej sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov sa obmedz├ş, je Poskytovate─ż povinn├Ż informova┼ą pred t├Żm, ako bude obmedzenie sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov zru┼íen├ę.
  5. Na z├íklade ─Źl. 19 GDPR je Poskytovate─ż v pr├şpade, ak to dotknut├í osoba po┼żaduje, povinn├Ż informova┼ą dotknut├║ osobu o pr├şjemcoch, ktor├Żm Poskytovate─ż ozn├ímil opravu osobn├Żch ├║dajov, vymazanie osobn├Żch ├║dajov alebo obmedzenie sprac├║vania osobn├Żch ├║dajov.
  6. Pr├ívo na prenosnos┼ą osobn├Żch ├║dajov pod─ża ─Źl. 20 GDPR : Dotknut├í osoba m├í pr├ívo z├şska┼ą osobn├ę ├║daje, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║ a ktor├ę poskytla Poskytovate─żovi, v ┼ítrukt├║rovanom, be┼żne pou┼ż├şvanom a strojovo ─Źitate─żnom form├íte a m├í pr├ívo prenies┼ą tieto osobn├ę ├║daje ─Ćal┼íiemu prev├ídzkovate─żovi.
  7. Pr├ívo namieta┼ą sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov pod─ża ─Źl. 21 GDPR : Dotknut├í osoba m├í pr├ívo namieta┼ą sprac├║vanie jej osobn├Żch ├║dajov z d├┤vodu t├Żkaj├║ceho sa jej konkr├ętnej situ├ície vykon├ívan├ę na pr├ívnom z├íklade z d├┤vodu, ┼że sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov je nevyhnutn├ę na splnenie ├║lohy realizovanej vo verejnom z├íujme alebo z d├┤vodu, ┼że sprac├║vanie je nevyhnutn├ę na ├║─Źel opr├ívnen├Żch z├íujmov Poskytovate─ża alebo tretej strany, vr├ítane profilovania zalo┼żen├ęho na t├Żchto ustanoveniach. Poskytovate─ż nesmie ─Ćalej sprac├║va┼ą osobn├ę ├║daje, ak nepreuk├í┼że nevyhnutn├ę opr├ívnen├ę z├íujmy na sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, ktor├ę preva┼żuj├║ nad pr├ívami alebo z├íujmami dotknutej osoby, alebo d├┤vody na uplatnenie pr├ívneho n├íroku. Dotknut├í osoba m├í pr├ívo namieta┼ą sprac├║vanie osobn├Żch ├║dajov, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║, na ├║─Źel priameho marketingu vr├ítane profilovania v rozsahu, v akom s├║vis├ş s priamym marketingom.
  8. Na z├íklade ─Źl. 22 GDPR m├í dotknut├í osoba pr├ívo na to, aby sa na ┼łu nevz┼ąahovalo rozhodnutie, ktor├ę je zalo┼żen├ę v├Żlu─Źne na automatizovanom sprac├║van├ş osobn├Żch ├║dajov vr├ítane profilovania a ktor├ę m├í pr├ívne ├║─Źinky, ktor├ę sa jej t├Żkaj├║ alebo ju obdobne v├Żznamne ovplyv┼łuj├║.
  9. Na z├íklade ─Źl. 34 GDPR m├í dotknut├í osoba pr├ívo, aby jej Poskytovate─ż bez zbyto─Źn├ęho odkladu ozn├ímil poru┼íenie ochrany osobn├Żch ├║dajov, ak tak├ęto poru┼íenie ochrany osobn├Żch ├║dajov m├┤┼że vies┼ą k vysok├ęmu riziku pre pr├íva fyzickej osoby.
 10. Poskytnutie inform├íci├ş dotknutej osobe
  1. Poskytovate─ż je povinn├Ż  poskytn├║┼ą dotknutej osobe na z├íklade jej ┼żiadosti inform├ície pod─ża ─Źl. 13 GDPR a ozn├ímenia pod─ża ─Źl 15 a┼ż 22 a ─Źl. 34 GDPR , ktor├ę sa t├Żkaj├║ sprac├║vania jej osobn├Żch ├║dajov. Inform├ície je povinn├Ż poskytn├║┼ą v listinnej podobe alebo elektronickej podobe, spravidla v rovnakej podobe, v akej bola podan├í ┼żiados┼ą. Ak o to po┼żiada dotknut├í osoba, inform├ície m├┤┼że Poskytovate─ż poskytn├║┼ą aj ├║stne, ak dotknut├í osoba preuk├í┼że svoju toto┼żnos┼ą in├Żm sp├┤sobom. Poskytovate─ż je pri uplat┼łovan├ş pr├ív pod─ża ─Źl. 15 a┼ż 22 GDPR  povinn├Ż poskytn├║┼ą dotknutej osobe s├║─Źinnos┼ą.
  2. Poskytovate─ż je povinn├Ż poskytn├║┼ą dotknutej osobe inform├ície pod─ża bodu 1 do jedn├ęho mesiaca od doru─Źenia ┼żiadosti. Uveden├║ lehotu m├┤┼że Poskytovate─ż v od├┤vodnen├Żch pr├şpadoch s oh─żadom na komplexnos┼ą a po─Źet ┼żiadost├ş pred─║┼żi┼ą o ─Ćal┼íie dva mesiace, a to aj opakovane. Poskytovate─ż je povinn├Ż informova┼ą o ka┼żdom takom pred─║┼żen├ş dotknut├║ osobu do jedn├ęho mesiaca od doru─Źenia ┼żiadosti spolu s d├┤vodmi pred─║┼żenia lehoty.
  3. Inform├ície pod─ża bodu 1 poskytuje Poskytovate─ż bezodplatne.
  4. Ak je ┼żiados┼ą dotknutej osoby zjavne neopodstatnen├í alebo neprimeran├í najm├Ą pre jej opakuj├║cu sa povahu, Poskytovate─ż m├┤┼że po┼żadova┼ą primeran├Ż poplatok zoh─żad┼łuj├║ci administrat├şvne n├íklady na poskytnutie inform├íci├ş alebo primeran├Ż poplatok zoh─żad┼łuj├║ci administrat├şvne n├íklady na ozn├ímenie alebo primeran├Ż poplatok zoh─żad┼łuj├║ci administrat├şvne n├íklady na uskuto─Źnenie po┼żadovan├ęho opatrenia, alebo odmietnu┼ą kona┼ą na z├íklade ┼żiadosti.
 11. Obmedzenie práv dotknutej osoby
  O obmedzen├ş pr├ív dotknutej osoby v s├║lade a pod─ża ─Źl. 23 GDPR a ┬ž 30 Z├íkona o ochrane osobn├Żch ├║dajov Poskytovate─ż informuje dotknut├║ osobu, ak t├Żm nie je ohrozen├Ż ├║─Źel obmedzenia.

10. Informa─Źn├í povinnos┼ą o alternat├şvnom rie┼íen├ş spotrebite─żsk├Żch sporov

Ak spotrebite─ż nie je spokojn├Ż so sp├┤sobom, ktor├Żm pred├ívaj├║ci vybavil jeho reklam├íciu alebo ak sa domnieva, ┼że pred├ívaj├║ci poru┼íil jeho pr├íva, m├í spotrebite─ż pr├ívo obr├íti┼ą sa na pred├ívaj├║ceho so ┼żiados┼ąou o n├ípravu. Ak pred├ívaj├║ci na ┼żiados┼ą o n├ípravu odpovedal zamietavo alebo na ┼łu neodpovedal do 30 dn├ş odo d┼ła jej odoslania, m├í spotrebite─ż pr├ívo, za ├║─Źelom ochrany svojich spotrebite─żsk├Żch pr├ív, poda┼ą n├ívrh na za─Źatie alternat├şvneho rie┼íenia sporu subjektu alternat├şvneho rie┼íenia sporov. Subjektmi alternat├şvneho rie┼íenia sporov s├║ Slovensk├í obchodn├í in┼ípekcia (www.soi.sk), alebo in├ę subjekty zap├şsan├ę do zoznamu subjektov alternat├şvneho rie┼íenia sporov, ktor├Ż vedie Ministerstvo hospod├írstva SR. V pr├şpade cezhrani─Źn├ęho sporu m├í spotrebite─ż pr├ívo obr├íti┼ą sa na Eur├│pske spotrebite─żsk├ę centrum (www.esc-sr.sk), ktor├ę mu poskytne adresu na doru─Źovanie, elektronick├║ adresu alebo telefonick├Ż kontakt na subjekt alternat├şvneho rie┼íenia sporov, ktor├Ż je pr├şslu┼ín├Ż na rie┼íenie jeho sporu.

11. Z├ívere─Źn├ę inform├ície

Dozor nad poskytovan├ş slu┼żieb vykon├íva Okresn├ę riadite─żstvo PZ Bratislava a Slovensk├í obchodn├í in┼ípekcia.

Tieto v┼íeobecn├ę obchodn├ę podmienky a v┼íetky k├║pne zmluvy uzavret├ę na ich z├íklade sa riadia pr├ívnymi predpismi platn├Żmi v Slovenskej republike.

V Bratislave 01.06.2018


S├║hlas s vyu┼żit├şm cookies

Cookie je kr├ítky textov├Ż s├║bor, ktor├Ż do prehliada─Źa odosielaj├║ nav┼ít├şven├ę webov├ę str├ínky. Webov├Żm str├ínkam umo┼ż┼łuje zapam├Ąta┼ą si inform├ície o va┼íej n├ív┼íteve, napr├şklad preferovan├Ż jazyk a ─Ćal┼íie nastavenia. ─Äal┼íia n├ív┼íteva str├ínok tak m├┤┼że prebehn├║┼ą ─żah┼íie a m├┤┼że by┼ą produkt├şvnej┼íia. S├║bory cookie s├║ d├┤le┼żit├ę. Bez nich by bolo prehliadanie webu ove─ża zlo┼żitej┼íie.

S├║bory cookie pou┼ż├şvame na mno┼żstvo cie─żov. Pou┼ż├şvame ich napr├şklad na ukladanie va┼íich predvolieb bezpe─Źn├ęho vyh─żad├ívania, na v├Żber relevantn├Żch rekl├ím, na sledovanie po─Źtu n├ív┼ítevn├şkov na str├ínke, na zjednodu┼íenie registr├ície do nov├Żch slu┼żieb a na ochranu va┼íich ├║dajov.

Pozrite si zoznam typov s├║borov cookie, ktor├ę Google pou┼ż├şva, a pre─Ź├ştajte si o tom, ako spolo─Źnos┼ą Google a jej partneri tieto s├║bory cookie pou┼ż├şvaj├║ v inzercii. Pravidl├í ochrany osobn├Żch ├║dajov vysvet─żuj├║, ako spolo─Źnos┼ą Google chr├íni pri pou┼ż├şvan├ş s├║borov cookie va┼íe osobn├ę ├║daje a in├ę inform├ície.

Informa─Źn├í povinnos┼ą o o alternat├şvnom rie┼íen├ş spotrebite─żsk├Żch sporov

Ak spotrebite─ż nie je spokojn├Ż so sp├┤sobom, ktor├Żm pred├ívaj├║ci vybavil jeho reklam├íciu alebo ak sa domnieva, ┼że pred├ívaj├║ci poru┼íil jeho pr├íva, m├í spotrebite─ż pr├ívo obr├íti┼ą sa na pred├ívaj├║ceho so ┼żiados┼ąou o n├ípravu. Ak pred├ívaj├║ci na ┼żiados┼ą o n├ípravu odpovedal zamietavo alebo na ┼łu neodpovedal do 30 dn├ş odo d┼ła jej odoslania, m├í spotrebite─ż pr├ívo, za ├║─Źelom ochrany svojich spotrebite─żsk├Żch pr├ív, poda┼ą n├ívrh na za─Źatie alternat├şvneho rie┼íenia sporu subjektu alternat├şvneho rie┼íenia sporov.

Subjektmi alternat├şvneho rie┼íenia sporov s├║ Slovensk├í obchodn├í in┼ípekcia (www.soi.sk), alebo in├ę subjekty zap├şsan├ę do zoznamu subjektov alternat├şvneho rie┼íenia sporov, ktor├Ż vedie Ministerstvo hospod├írstva SR. V pr├şpade cezhrani─Źn├ęho sporu m├í spotrebite─ż pr├ívo obr├íti┼ą sa na Eur├│pske spotrebite─żsk├ę centrum (www.esc-sr.sk), ktor├ę mu poskytne adresu na doru─Źovanie, elektronick├║ adresu alebo telefonick├Ż kontakt na subjekt alternat├şvneho rie┼íenia sporov, ktor├Ż je pr├şslu┼ín├Ż na rie┼íenie jeho sporu.


Zmluvn├ę podmienky pre poistenie produktu proti n├íhodn├ęmu po┼íkodeniu


1. Subjekty:

Poistitel╠î ÔÇô icybody.com

Poistn├şk ÔÇô icybody.com

Poisten├Ż ÔÇô ak├íkol╠îvek fyzick├í alebo pr├ívnick├í osoba, ktor├í splnila podmienky pre vstup do poistenia; v pr├şpade zmeny vlastn├şckeho pr├íva k Veci, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje, je poisten├Żm aj osoba, na ktor├║ vlastn├şcke pr├ívo k Veci pre┼ílo v c╠îase po vzniku poistenia do konca trvania poistenia.

2. Predmet poistenia (ÔÇ×VecÔÇť)

ÔÇ×VecÔÇť je tovar k├║pen├Ż Poisten├Żm od Poistn├şka prostredn├şctvom jeho internetov├ęho obchodu alebo in├Żch obchodn├Żch kan├ílov, ktor├ę Poisten├Ż prevzal v prev├ídzke Poistn├şka, od po┼íty alebo inej doruc╠îovacej slu┼żby. Podmienkou je, ┼że n├íkupn├í cena Veci bola zaplaten├í v plnej v├Ż┼íke, Poisten├Ż sa zaregistroval a zaplatil poistn├ę za poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia na cel├ę uzatvoren├ę obdobie trvania poistenia, a to bud╠î priamo pri n├íkupe Veci, alebo pri dodatoc╠înej ponuke od Poistn├şka (resolicitac╠în├Ż program).
Poistenie sa nevzt╠îahuje na veci po┼íkoden├ę u┼ż pri n├íkupe a veci urc╠îen├ę na d╠îal┼í├ş predaj Poisten├Żm. Poistenie je mo┼żn├ę uzavriet╠î len pre Veci, pri ktor├Żch je to na internetov├Żch str├ínkach Poistn├şka povolen├ę.

Poistn├ę je dan├ę sumou uvedenou pre Vec na internetov├Żch str├ínkach Poistn├şka a Poisten├Ż je s n╠îou obozn├ímen├Ż pri k├║pe Veci a je dan├ę druhom, modelom, typom a cenou Veci vr. DPH. Poistn├ę je poistn├Żm jednorazov├Żm.

3. Poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia

Poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia sa vzt╠îahuje na obdobie nasleduj├║ce po k├║pe Veci a je mo┼żn├ę ho uzatvorit╠î v dl╠ü┼żke 1 roku od k├║py Veci

5. Vznik poistenia

Poistenie vznik├í okamihom k├║py Veci. Podmienkou vzniku poistenia je zaplatenie poistn├ęho. Potvrden├şm o vzniku poistenia je doklad o k├║pe Veci, na ktorom je uveden├Ż druh, model, typ, v├Żrobn├ę c╠î├şslo a cena Veci a v├Ż┼íka poistn├ęho. Na doklade o k├║pe Veci je uveden├Ż takisto d├ítum vzniku poistenia.
Pri vyu┼żit├ş resolicitac╠în├ęho programu poistenia vznik├í ku dn╠îu dodatoc╠înej k├║py poistenia. Podmienkou vzniku poistenia je zaplatenie poistn├ęho. Poisten├ęmu bude elektronicky zaslan├ę potvrdenie o uzatvoren├ş poistenia, v ktorom je uveden├Ż druh, model, typ, v├Żrobn├ę c╠î├şslo a cena Veci a v├Ż┼íka poistn├ęho.
Poisten├Ż t├Żmto pristupuje na podmienky poistenia uveden├ę v t├Żchto Zmluvn├Żch podmienkach, ak ned├┤jde v lehote 14 dn├ş k odst├║peniu od zmluvy podl╠îa pr├şslu┼ín├Żch ustanoven├ş Obc╠îianskeho z├íkonn├şka. K├║pa Vec├ş nie je podmienen├í poisten├şm, ale poistenie je podmienen├ę k├║pou Veci.

6. Zánik poistenia

Okrem situ├íci├ş uveden├Żch v c╠îasti 2, c╠îl├ínok 9 Zmluvn├Żch podmienok poistenia zanik├í v nasleduj├║cich pr├şpadoch:
a) uplynut├şm posledn├ęho dn╠îa Poistenia n├íhodn├ęho po┼íkodenia;

. b) ┬áz├ínikom alebo odcudzen├şm Veci, pre ktor├║ bol vystaven├Ż doklad
o k├║pe;

. c) ┬áposkytnut├şm poistn├ęho plnenia v peniazoch;

. d) ┬áplatn├Żm odst├║pen├şm od k├║pnej zmluvy v z├íkonnej z├íruc╠înej lehoÔÇÉ
te z d├┤vodu z├íruc╠înej chyby Veci; v takom pr├şpade Poistitel╠î vr├íti pomern├║ c╠îast╠î zaplaten├ęho poistn├ęho; pokial╠î bola z poistenia u┼ż uplatnen├í poistn├í udalost╠î, pomern├í c╠îast╠î poistn├ęho sa nevracia;

. e) ┬áv pr├şpade, ┼że d├┤jde v c╠îase Poistenia n├íhodn├ęho po┼íkodenia k v├Żmene Veci, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje.

Poistenie v┼íak nezanik├í v nasleduj├║cich pr├şpadoch:
V pr├şpade, ked╠î z├íkazn├şk ├║spe┼íne uplatnil n├írok na opravu Veci vypl├Żvaj├║cej zo z├íkonnej z├íruky, poistenie nezanik├í, d╠îalej sa vzt╠îahuje na n├íhradn├║ Vec a dohodnut├ę obdobie poistenia sa nemen├ş.
V pr├şpade, ked╠î z├íkazn├şk ├║spe┼íne uplatnil n├írok na v├Żmenu Veci vypl├Żvaj├║cej zo z├íkonnej z├íruky, poistenie nezanik├í, d╠îalej sa vzt╠îahuje na n├íhradn├║ Vec a dohodnut├ę obdobie poistenia sa nemen├ş.
V pr├şpade, ┼że d├┤jde v obdob├ş Poistenia n├íhodn├ęho po┼íkodenia k oprave Veci, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje, poistenie nezanik├í a dohodnut├ę obdobie poistenia sa nemen├ş.

7. Rozsah poistenia

Poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia kryje financ╠în├║ stratu na samotnej Veci sp├┤soben├║ mechanick├Żm obmedzen├şm alebo stratou funkc╠înosti Veci n├íhlym a n├íhodn├Żm p├┤soben├şm vonkaj┼í├şch s├şl na Vec ktor├ę nastane v dohodnutom obdob├ş trvania poistenia.

Za n├íhodn├ę po┼íkodenie Veci sa nepova┼żuje funkc╠în├í chyba Veci, na ktor├║ sa vzt╠îahuje z├íkonn├í z├íruka predajcu alebo z├íruka v├Żrobcu.

Poistn├í udalost╠î a poskytovan├ę poistn├ę plnenie

Poistnou udalost╠îou je n├íhodn├í skutoc╠înost╠î, s ktorou je spojen├í povinnost╠î Poistitel╠îa poskytn├║t╠î poistn├ę plnenie Poisten├ęmu za ┼íkodu sp├┤soben├║ mu financ╠înou stratou na samotnej Veci alebo povinnost╠î Poistitel╠îa poskytn├║t╠î Poisten├ęmu n├íhradn├║ vec alebo povinnost╠î Poistitel╠îa Vec opravit╠î.

Financ╠înou stratou sa rozumie vznik n├íkladov alebo financ╠înej ujmy, ktor├ę Poisten├ęmu vznikn├║ na samotnej Veci v d├┤sledku n├íhodn├ęho po┼íkodenia Veci, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje. Poisten├şm nie s├║ kryt├ę ak├ękol╠îvek n├ísledn├ę priamo c╠îi nepriamo s├║visiace ujmy vzniknut├ę v d├┤sledku n├íhodn├ęho po┼íkodenia tejto Veci.

Limitom poistn├ęho plnenia pre ┼íkodu sp├┤soben├║ n├íhodn├Żm po┼íkoden├şm Veci je c╠îasov├í cena Veci, c╠îo je cena Veci v c╠îase vzniku poistnej udalosti. Urc╠î├ş sa tak, ┼że sa od k├║pnej ceny Veci odpoc╠î├ştaj├║ 2 % z k├║pnej ceny za ka┼żd├Ż zac╠îat├Ż mesiac od d├ítumu k├║py Veci. V ka┼żdom roku poistenia m├┤┼że byt╠î v pr├şpade poistenia n├íhodn├ęho po┼íkodenia limit poistn├ęho plnenia vyc╠îerpan├Ż a┼ż dvakr├ít.

9. Spoluúčasť

Poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia a odcudzenia sa uzatv├íra so spoÔÇÉ lu├║c╠îast╠îou vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny Veci vr├ítane DPH. V pr├şpade, ┼że je Poisten├Ż platcom DPH, dohoduje sa spolu├║c╠îast╠î vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny bez DPH.

10. Postup v pr├şpade ┼íkodovej udalosti

a) Poisten├Ż sa podl╠îa pokynov Administr├ítora poistn├Żch udalost├ş┬ádostav├ş na kontaktn├ę miesto, kde predlo┼ż├ş doklad o k├║pe Veci a po┼íkoden├║ Vec. V pr├şpade odcudzenia Veci predlo┼ż├ş tie┼ż k├│piu dokladu org├ínu c╠îinn├ęho v trestnom konan├ş o ozn├ímen├ş odcudzenia Veci (v pr├şpaÔÇÉ de, ┼że ku ┼íkodovej udalosti do┼ílo v zahranic╠î├ş, k├│piu pr├şslu┼ín├ęho dokladu s ├║radne overen├Żm prekladom do c╠îesk├ęho, slovensk├ęho alebo anglick├ęho jazyka). V pr├şpade odcudzenia Veci je Poisten├Ż povinn├Ż n├ísledne dodat╠î k├│piu uznesen├ş o odlo┼żen├ş veci vydan├ęÔÇÉ ho v r├ímci trestn├ęho konania (v pr├şpade, ┼że ku ┼íkodovej udalosti do┼ílo v zahranic╠î├ş k├│piu pr├şslu┼ín├ęho dokladu s ├║radne overen├Żm prekladom do c╠îesk├ęho, slovensk├ęho alebo anglick├ęho jazyka).

b) Poistitel╠î zhodnot├ş, c╠îi vznikol n├írok na poistn├ę plnenie, a rozhodne o najvhodnej┼íom sp├┤sobe uskutoc╠înenia poistn├ęho plnenia. O svojom rozhodnut├ş vyrozumie Poistn├şka i Poisten├ęho.

Mo┼żn├ę sp├┤soby uskutoc╠înenia poistn├ęho plnenia, z ktor├Żch Poistitel╠î┬ápoistn├Żch udalost├ş vyber├í, s├║ nasleduj├║ce:

N├íhodn├ę po┼íkodenie

ÔÇô ak je Vec opravitel╠în├í, je Poisten├ęmu zaisten├ę vykonanie opraÔÇÉ vy Veci a n├ísledne je Poisten├ęmu Vec vr├íten├í prostredn├şctvom kontaktn├ęho miesta Poistn├şka, no iba za predpokladu predch├íÔÇÉ dzaj├║ceho zaplatenia spolu├║c╠îasti vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny Veci (s├║c╠îast╠îou opravy nie je in┼ítal├ícia p├┤vodn├ęho alebo nov├ęho softv├ęru c╠îi jeho aktualiz├ícia a v r├ímci opravy m├┤┼że d├┤jst╠î k strate d├ít bez n├íhrady); alebo

ÔÇô ┬áak do┼ílo k ├║pln├ęmu znic╠îeniu Veci alebo by bola jej oprava ne├║ÔÇÉ c╠îeln├í, je Poisten├ęmu poskytnut├í n├íhradn├í vec, ktor├í mu bude odovzdan├í na kontaktnom mieste Poistn├şka, iba v┼íak za predÔÇÉ pokladu predch├ídzaj├║ceho zaplatenia spolu├║c╠îasti vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny Veci. V pr├şpade poskytnutia n├íhradnej Veci sa p├┤vodn├í Vec Poisten├ęmu nevracia; alebo

ÔÇô ┬áak nie je ├║c╠îeln├í oprava ani v├Żmena Veci, je Poisten├ęmu vyplateÔÇÉ n├ę poistn├ę plnenie v peniazoch vo v├Ż┼íke stanovenej podl╠îa C╠îasti 1, bodu 8 t├Żchto podmienok po odpoc╠î├ştan├ş spolu├║c╠îasti vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny Veci. Poistn├ę plnenie je vyplaten├ę prevodom na bankov├Ż ├║c╠îet alebo je Poisten├ęmu na kontaktnom mieste Poistn├şka vystaven├Ż dobropis. V pr├şpade poskytnutia plnenia v peniazoch sa p├┤vodn├í Vec Poisten├ęmu nevracia.

11. V├Żluky z poistenia

Poistenie n├íhodn├ęho po┼íkodenia sa nevzt╠îahuje na:

opravy Veci kryt├ę z├íkonnou z├írukou alebo z├írukou poskytovanou v├Żrobcom/predajcom;

v├Żrobn├║ chybu tovaru;

be┼żn├ę opotrebenie, zanedbanie ├║dr┼żby;

po┼íkodenie Veci sp├┤soben├ę nespr├ívnou opravou alebo ├║dr┼żbou;

po┼íkodenie Veci, ku ktor├ęmu do┼ílo pou┼ż├şvan├şm Veci v rozpore s n├ívodom od v├Żrobcu alebo ├║c╠îelom, na ktor├Ż je Vec urc╠îen├í, vr├ítane pou┼żitia v├Żrobcom neschv├ílen├Żch doplnkov;

po┼íkodenie Veci v d├┤sledku manipul├ície s ohn╠îom, ├║derom blesku, zemetrasen├şm, v├şchricou, expl├│ziou alebo z├íplavou/povodn╠îou;

┬ápo┼íkodenie Veci v s├║vislosti s obc╠îianskymi nepokojmi, vojnov├Żmi udalost╠îami alebo p├┤soben├şm radi├ície;

 stratu Veci alebo jej časti;

na ak├ękol╠îvek ┼íkody vzniknut├ę na ┼żivote, zdrav├ş c╠îi inom majetku, ne┼ż je poisten├í Vec, n├ísledne a/alebo v pr├şc╠îinnej s├║vislosti so ┼íkodou na Veci, a to i v pr├şpade, pri ktorom m├í Poistitel╠î povinnost╠î poskytn├║t╠î poistn├ę plnenie.


Poistitel╠î m├í pr├ívo zn├ş┼żit╠î alebo i celkom odmietnut╠î poistn├ę plnenie, pokial╠î k financ╠înej strate do┼ílo n├ísledkom hrubej nedbalosti v pr├şpade, ┼że nastalo:
a) po┼íkodenie Veci sp├┤soben├ę ├║myselne alebo nedbalost╠îou/neopatrnost╠îou Poisten├ęho, ktor├Ż si nepoc╠î├şnal tak, aby zabr├ínil ┼íkode c╠îi obmedzil pravdepodobnost╠î vzniku ┼íkody na veci;

b) ┬ápo┼íkodenie Veci zavinen├ę tret╠îou osobou alebo diet╠îat╠îom alebo dom├ícim zvierat╠îom;

c) ┬á┼íkody vzniknut├ę na Veci v s├║vislosti s jej prepravou tret╠îou osobou z miesta jej po┼íkodenia do servisn├ęho miesta vr├ítane ┼ík├┤d spojen├Żch priamo i nepriamo s prepravou po┼íkodenej Veci.


─î├ís┼ą 2 ÔÇô V┼íeobecn├ę podmienky poistenia

Článok 1

Predmet poistenia

Predmetom poistenia majetku je majetok vymedzen├Ż v t├Żchto zmluvn├Żch ustanoveniach (Vec).

Článok 2

Poistná hodnota a poistná suma

1. Poistn├í hodnota je najvy┼í┼íia mo┼żn├í majetkov├í ujma, ktor├í m├┤┼że v d├┤sledku poistnej udalosti nastat╠î a je rozhoduj├║ca pre stanovenie poistnej sumy.

2. Poistn├í hodnota v c╠îase trvania poistenia je vyjadren├í c╠îasovou cenou. Urc╠î├ş sa tak, ┼że sa od k├║pnej ceny Veci odpoc╠î├ştaj├║ 2 % z k├║pnej ceny za ka┼żd├Ż zac╠îat├Ż mesiac od d├ítumu k├║py Veci.

3. Poistn├í hodnota sa pri uzatvoren├ş poistenia stanov├ş ako obstar├ívacia cena Veci, za ktor├║ ju Poisten├Ż k├║pi od Poistn├şka.

4. Poistn├şk m├í povinnost╠î bez zbytoc╠în├ęho odkladu ozn├ímit╠î Poistitel╠îovi v┼íetky zmeny t├Żkaj├║ce sa uzatvoren├ęho poistenia. Na zv├Ż┼íenie poistnej hodnoty Veci zo strany Poisten├ęho (napr. jej vylep┼íen├şm) sa neprihliada.

5. Horn├í hranica poistn├ęho plnenia je urc╠îen├í poistnou sumou, ktor├í je urc╠îen├í poistnou hodnotou Veci pri uzatvoren├ş jej poistenia a je urc╠îen├í na n├ívrh a zodpovednost╠î Poistn├şka vo v├Ż┼íke zodpovedaj├║cej obstar├ívacej cene Veci v c╠îase uzatvorenia poistenia, ktor├Ż je uveden├Ż na n├íkupnom doklade pre poisten├║ Vec. Poistitel╠î m├í pr├ívo presk├║mat╠î pri uzatvoren├ş poistenia hodnotu poisten├ęho majetku. Hranica poistn├ęho plnenia sa vzt╠îahuje na jednu poistn├║ udalost╠î, ak nebolo dohodnut├ę inak.

Článok 3

├Üzemn├Ż rozsah

Poistitel╠î poskytne poistn├ę plnenie v Slovenskej republike, t. j. v krajine, kde Poisten├Ż k├║pil Vec, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje, bez ohl╠îadu na to, kde ku ┼íkode na Veci do┼ílo.

Článok 4

Vznik a zmeny poistenia, spoluúčasť

1. Poistitel╠î sa zav├Ązuje voc╠îi Poisten├ęmu poskytn├║t╠î mu poistn├ę plnenie, ak nastane n├íhodn├í udalost╠î kryt├í poisten├şm (poistn├í udalost╠î) a Poisten├Ż sa zav├Ązuje zaplatit╠î Poistitel╠îovi poistn├ę.

2. T├Żm, ┼że Poisten├Ż prijal ponuku poistenia vc╠îasn├Żm zaplaten├şm poistn├ęho vo v├Ż┼íke uvedenej v ponuke, pova┼żuje sa p├şsomn├í forma poistnej zmluvy za zachovan├║.

3. Poistenie vznik├í okamihom, ked╠î Poisten├Ż k├║pi Vec, a je to d├ítum uveden├Ż na doklade o k├║pe Veci a s├║ z├íroven╠î splnen├ę podmienky uveden├ę v t├Żchto zmluvn├Żch ustanoveniach. T├Żmto Poisten├Ż prist├║pil na podmienky poistenia uveden├ę v t├Żchto zmluvn├Żch ustanoveniach, ak ned├┤jde v lehote 14 dn├ş k odst├║peniu od zmluvy podl╠îa pr├şslu┼ín├Żch ustanoven├ş Obc╠îianskeho z├íkonn├şka.

4. V┼íetky podmienky poistenia s├║ uveden├ę v t├Żchto zmluvn├Żch ustanoveniach.

5. Poistenie sa uzatv├íra so spolu├║c╠îast╠îou vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny Veci vr├ítane DPH. V pr├şpade, ┼że je Poisten├Ż platcom DPH, uzatv├íra sa spolu├║c╠îast╠î vo v├Ż┼íke 10 % z k├║pnej ceny bez DPH.

C╠îl├ínok 5 - Pr├íva a povinnosti Poistn├şka a Poisten├ęho

1. Poistn├şk a Poisten├Ż nesmie bez Poistitel╠îovho s├║hlasu urobit╠î nic╠î, c╠îo by zv├Ż┼íilo poistn├ę riziko, nebezpec╠îenstvo, ani to nesmie dovolit╠î tretej osobe. Pokial╠î dodatoc╠îne zist├ş, ┼że bez Poistitel╠îovho s├║hlasu dopustil, aby sa poistn├ę riziko, nebezpec╠îenstvo zv├Ż┼íilo, alebo ┼że sa poistn├ę riziÔÇÉ ko, nebezpec╠îenstvo zv├Ż┼íilo nez├ívisle od jeho v├┤le, je povinn├Ż to bez zbytoc╠în├ęho odkladu Poistitel╠îovi ozn├ímit╠î. Ak je Poisten├ę cudzie poistÔÇÉ n├ę riziko, nebezpec╠îenstvo, m├í t├║to povinnost╠î Poisten├Ż.

2. Poisten├Ż m├í povinnost╠î dbat╠î, aby poistn├í udalost╠î nenastala. Pokial╠î poistn├í udalost╠î u┼ż nastala, je Poisten├Ż povinn├Ż urobit╠î tak├ę opatrenia, aby sa vzniknut├í ┼íkoda u┼ż nezv├Ąc╠î┼íovala.

3. Poisten├Ż je povinn├Ż bez zbytoc╠în├ęho odkladu ozn├ímit╠î Poistitel╠îovi prostredn├şctvom Administr├ítora poistn├Żch udalost├ş c╠îi pr├şpadne prostredn├şctvomPoistitel╠îa, ┼że nastala ┼íkodov├í udalost╠î, dat╠î pravdiv├ę vysvetlenie o jej vzniku a rozsahu jej n├ísledkov, predlo┼żit╠î potrebn├ę doklady, ktor├ę si Poistitel╠î vy┼żiada a umo┼żnit╠î mu vykonanie pre┼íetrenia o pr├şc╠îin├ích vzniku ┼íkody vr├ítane obhliadky poistenej Veci.

4. Poisten├Ż m├í povinnost╠î riadne sa starat╠î o poisten├║ Vec, udr┼żiavat╠î ju v riadnom technickom stave, pou┼ż├şvat╠î ju len na ├║c╠îel stanoven├Ż v├Żrobcom a pod.

5. Poisten├Ż je povinn├Ż nemenit╠î z vlastnej v├┤le stav sp├┤soben├Ż ┼íkodovou udalost╠îou.

6. Poistn├şk a Poisten├Ż m├í povinnost╠î poskytn├║t╠î Poistitel╠îovi s├║c╠îinnost╠î potrebn├║ na zistenie pr├şc╠îin ┼íkodovej udalosti, podat╠î pravdiv├ę vysvetlenie o jej vzniku a rozsahu a predlo┼żit╠î potrebn├ę doklady, ktor├ę Poistitel╠î vy┼żaduje.

Článok 6 - Práva a povinnosti Poistiteľa

1. Poistitel╠î je povinn├Ż zaistit╠î elektronick├ę doruc╠îenie t├Żchto Zmluvn├Żch podmienok Poisten├ęmu. Ak d├┤jde k strate Zmluvn├Żch podmienok, zaist├ş Poistitel╠î na ┼żiadost╠î Poisten├ęho ich op├Ątovn├ę zaslanie. Zmluvn├ę podmienky s├║ k dispoz├şcii takisto na internetov├Żch str├ínkach Poistn├şka.

2. Poistitel╠î je povinn├Ż v pr├şpade uzatvorenia poistnej zmluvy formou obchodu na dial╠îku, bez me┼íkania po uzatvoren├ş poistnej zmluvy, odovzdat╠î c╠îi odoslat╠î dohodnut├Żm komunikac╠în├Żm prostriedkom poistn├║ zmluvu vr├ítane poistn├Żch podmienok a v┼íetk├Żch pr├şloh k poistnej zmluve.

3. Poistitel╠î je povinn├Ż umo┼żnit╠î Poistn├şkovi a Poisten├ęmu nahliadnut╠î do podkladov Poistitel╠îa t├Żkaj├║cich sa pre┼íetrovanej ┼íkodovej udalosti a zaobstarat╠î si ich k├│pie.

4. Poistitel╠î je povinn├Ż vr├ítit╠î na ┼żiadost╠î Poistn├şka alebo Poisten├ęho doklady, ktor├ę Poistitel╠îovi zapo┼żic╠îal na uzatvorenie poistenia alebo v s├║vislosti s pre┼íetrovan├şm ┼íkodovej udalosti.

C╠îl├ínok 7 - Poistn├ę a obdobie trvania poistenia

1. Poistn├ę je odmenou za poistenie. Pr├ívo Poistitel╠îa na poistn├ę vznik├í dn╠îom uzatvorenia poistnej zmluvy.

2. Poistn├ę sa uzatv├íra ako jednorazov├ę poistn├ę.

3. ├Ührada poistn├ęho za jednotliv├ę poistn├ę obdobia na cel├ę obdobie
poistenia je daná na nákupnom doklade Veci, na ktorú sa poistenie
vzt╠îahuje, a je splatn├ę jednorazovo za cel├ę obdobie trvania poistenia pri n├íkupe Veci.

Článok 8 - Zánik poistenia

Poistenie majetku zaniká:

. a) ┬áv pr├şpade uzatvorenia poistenia formou obchodu na dial╠îku m├í Poisten├Ż pr├ívo bez udania d├┤vodu odst├║pit╠î od poistnej zmluvy v lehote ┼ítrn├ístich dn╠îoch odo dn╠îa uzatvorenia poistnej zmluvy alebo odo dn╠îa, ked╠î mu boli ozn├ímen├ę poistn├ę podmienky, pokial╠î k tomuto ozn├ímeniu d├┤jde na jeho ┼żiadost╠î po uzatvoren├ş poistnej zmluvy;

. b) ┬áak odst├║pi Poisten├Ż od poistenia uzatvoren├ęho formou obchodu na dial╠îku, vr├íti mu Poistitel╠î bez zbytoc╠în├ęho odkladu, najnesk├┤r v┼íak do tridsiatich dn╠îoch odo dn╠îa, ked╠î sa odst├║penie stane ├║c╠îinn├Żm, zaplaten├ę poistn├ę; pritom m├í pr├ívo odpoc╠î├ştat╠î si, c╠îo u┼ż z poistenia plnil.

Článok 9 - Škodová a poistná udalosť

1. ┼ákodovou udalost╠îou je vznik ujmy, ktor├í by mohla byt╠î d├┤vodom vzniku pr├íva na poistn├ę plnenie.

2. Poistnou udalost╠îou sa rozumie ┼íkodov├í udalost╠î, s ktorou je spojen├Ż vznik povinnosti Poistitel╠îa poskytn├║t╠î poistn├ę plnenie.

C╠îl├ínok 10 - Poistn├ę plnenie

1. Pr├ívo na poistn├ę plnenie vznik├í v┼żdy Poisten├ęmu.

2. Poistitel╠î je povinn├Ż poskytn├║t╠î poistn├ę plnenie v rozsahu a za podmienok stanoven├Żch poistn├Żmi podmienkami a poistnou zmluvou.

3. Poistitel╠î┬ápoistn├Żch udalost├ş zac╠îne bez zbytoc╠în├ęho odkladu po ozn├ímen├ş ┼íkodovej udalosti, pre┼íetrovanie nutn├ę na zistenie existencie a rozsahu povinnosti Poistitel╠îa poskytn├║t╠î poistn├ę plnenie. Pre┼íetrovanie je skonc╠îen├ę ozn├ímen├şm jeho v├Żsledkov Poisten├ęmu; na jeho ┼żiadost╠î Poistitel╠î s├ím v p├şsomnej forme zd├┤vodn├ş v├Ż┼íku poistn├ęho plnenia, pr├şpadne d├┤vod jeho zamietnutia. P├şsomn├í forma je zachovan├í i v pr├şpade elektronickej komunik├ície prostredn├şctvom eÔÇÉmailovej schr├ínky.

4. Poistn├ę plnenie je splatn├ę do p├Ątn├ístich dn├ş odo dn╠îa skonc╠îenia pre┼íetrovania.

5. V pr├şpade poistenia majetku na c╠îasov├║ cenu Poistitel╠î poskytne poistn├ę plnenie vo v├Ż┼íke c╠îasovej ceny, maxim├ílne v┼íak do v├Ż┼íky dohodnutej poistnej sumy alebo limitu poistn├ęho plnenia.

6. Poistitel╠î poskytne poistn├ę plnenie v mene, v ktorej bola Vec k├║pen├í a zaplaten├ę poistn├ę.

Článok 11

Spracovanie osobn├Żch ├║dajov a komunik├ícia

1. Poistitel╠î je povinn├Ż nakladat╠î s osobn├Żmi ├║dajmi v zmysle z├íkona c╠î. 101/2000 Zb., o ochrane osobn├Żch ├║dajov.

2. Poistn├şk s├║hlas├ş, aby Poistitel╠î ulo┼żil inform├ície t├Żkaj├║ce sa jeho poistenia do informac╠în├ęho syst├ęmu. Ciel╠îom informac╠în├ęho syst├ęmu je zhroma┼żd╠îovat╠î a spracov├ívat╠î d├íta na ochranu klientov i na ochranu poist╠îovn├ş a pre potreby ┼ítatistiky.

4. Poistn├şk s├║hlas├ş so zasielan├şm inform├íci├ş prostriedkami elektronickej komunik├ície, pokial╠î v poistnej zmluve uviedol elektronick├║ adresu alebo telef├│nne c╠î├şslo. Takto zasielan├ę inform├ície maj├║ iba informat├şvny charakter a samy osebe nesp├┤sobuj├║ zmenu alebo z├ínik poistenia. Tento s├║hlas sa m├┤┼że kedykol╠îvek poc╠îas trvania poistenia odvolat╠î.

Článok 12 -Doručovanie

1. P├şsomnosti Poistitel╠îa s├║ doruc╠îovan├ę po┼ítou, popr. zamestnancom Poistitel╠îa alebo inou Poistitel╠îom poverenou osobou na posledn├║ PoistiÔÇÉ tel╠îovi zn├ímu adresu.

2. P├şsomnost╠î Poistitel╠îa odoslan├í po┼ítou doporuc╠îenou z├ísielkou Poistn├şkovi, Poisten├ęmu (d╠îalej len ÔÇ×adres├ítÔÇť) sa pova┼żuje za doruc╠îen├║ dn╠îom: a) prevzatia z├ísielky,
b) odopretia prevzatia zásielky,
c) vr├ítenia z├ísielky ako nedoruc╠îitel╠înej, pokial╠î nie je mo┼żn├ę adres├íta na uvedenej adrese zistit╠î, alebo ak zmenil adres├ít svoj pobyt a doruc╠îenie z├ísielky nie je mo┼żn├ę.

3. Ak nebol adres├ít zastihnut├Ż a p├şsomnost╠î Poistitel╠îa bola ulo┼żen├í doruc╠îovatel╠îom na po┼íte, pova┼żuje sa p├şsomnost╠î za doruc╠îen├║ posledn├Żm dn╠îom ├║lo┼żnej lehoty, i ked╠î sa adres├ít o ulo┼żen├ş nedozvedel.

C╠îl├ínok 13 - V├Żklad pojmov

1. Jednorazov├ę poistn├ę je stanoven├ę na cel├ę obdobie, na ktor├ę bolo poistenie uzatvoren├ę. Ak nie je dohodnut├ę inak, je jednorazov├ę poistn├ę splatn├ę dn╠îom zac╠îiatku poistenia.

2. Limitom poistn├ęho plnenia sa rozumie horn├í hranica poistn├ęho plnenia Poistitel╠îa.

3. Obchodom na dial╠îku sa rozumie uzatvorenie poistnej zmluvy formou, pri ktorej boli vyu┼żit├ę komunikac╠în├ę prostriedky bez nutnosti s├║c╠îasnej fyzickej pr├ştomnosti zmluvn├Żch str├ín.

4. Poistn├í suma zodpoved├í poistnej hodnote poistenej Veci v c╠îase uzatvorenia poistnej zmluvy. Jej v├Ż┼íka sa stanovuje na n├ívrh Poistn├şka v poistnej zmluve.

5. Poistn├Żm nebezpec╠îenstvom je mo┼żn├í pr├şc╠îina vzniku poistnej udalosti.

6. Poistn├Żm rizikom je miera pravdepodobnosti vzniku poistnej udalosti vyvolanej poistn├Żm nebezpec╠îenstvom.

7. Poistn├Żm rokom sa na ├║c╠îely tohto poistenia rozumie obdobie dvan├ístich kalend├írnych mesiacov po sebe id├║cich. Prv├Ż poistn├Ż rok sa zac╠î├şna dn╠îom urc╠îen├Żm v poistnej zmluve ako zac╠îiatok poistenia.

8. Poisten├Żm je ak├íkol╠îvek fyzick├í alebo pr├ívnick├í osoba, ktor├í splnila podmienky uveden├ę v t├Żchto zmluvn├Żch ustanoveniach alebo v pr├şpade zmeny vlastn├şckeho pr├íva k Veci, na ktor├║ sa poistenie vzt╠îahuje, je to tie┼ż osoba, na ktor├║ vlastn├şcke pr├ívo k tejto Veci prejde v c╠îase po vzniku poistenia do konca trvania poistenia.

9. Spotrebitel╠îom sa na ├║c╠îely tohto poistenia rozumie fyzick├í osoba, ktor├í nekon├í v r├ímci svojej podnikatel╠îskej c╠îinnosti alebo v r├ímci samostatn├ęho v├Żkonu svojho povolania.

10. D╠îal┼í├şm predajom sa rozumie predaj Veci Poisten├Żm in├Żm osob├ím v r├ímci jeho podnikania.

11. Stratou Veci je stav, ked╠î Poisten├Ż nez├ívisle od svojej v├┤le stratil mo┼żnost╠î s Vecou nakladat╠î, nevie, kde sa Vec nach├ídza, pr├şpadne c╠îi Vec e┼íte v├┤bec existuje.

C╠îl├ínok 14 - Z├íverec╠în├ę ustanovenia

Tieto Zmluvn├ę podmienky nadob├║daj├║ ├║c╠îinnost╠î dn╠îa 1.11.2017


BOTTOMS ACCESSORIES JUMPSUITS NOVÁ KOLEKCE TOPS COLLECTION Bestsellers Poukazy
Products
Authors
Brands
Secure
Payment

Online payment gateway

Return
within 30 days

exchange for a different size or refund

Customer
suppoer
 

info@gomerch.sk or 24/7 on Instagram @icybodycom

With love
for everyday wear

become one of the #icybodybabes

This site requires cookies to be accepted. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies as described in our. Accept